side-area-logo

Usługi

Poznaj naszą ofertę:

Diagnostyka
Badając szczegółowo pacjenta, używamy wielu precyzyjnych urządzeń. Umożliwia nam to trafne stawianie diagnozy oraz planowanie leczenia. Mikroskop, rentgen panoramiczny, rentgen punktowy, łuk twarzowy, badanie przyzębia i inne.

Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna pozwala na szybkie i prawidłowe rozpoznanie chorób w obrębie jamy ustnej, a także na ocenę stanu uzębienia pacjenta. Dzięki temu możliwy jest wybór skutecznej i najbardziej odpowiedniej metody leczenia.

Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, który pozwala w sposób bezinwazyjny i bezbolesny wykonać serię badań niezbędnych do oceny stanu zębów, przyzębia i tkanek okołowierzchołkowych.

W celu rozpoznania schorzeń w obrębie jamy ustnej, rozpoczynamy od wywiadu z pacjentem i wnikliwego badania wewnątrzustnego z zastosowaniem mikroskopu. Użycie mikroskopu zapewnia lekarzowi nowe możliwości terapeutyczne nadając najwyższą jakość wykonywanych zabiegów. Diagnostykę kontynuujemy opierając się na wybranych badaniach.

Wykonujemy:

 • zdjęcia rentgenowskie punktowe cyfrowe (radiowizjografia),
 • zdjęcia panoramiczne cyfrowe (całego uzębienia),
 • badanie głębokości kieszeni dziąsłowych i ruchomości zębów – niezwykle istotne przy diagnostyce chorób przyzębia,
 • przeglądy z użyciem mikroskopu,
 • rejestracja położenia żuchwy, szczęki i stawu skroniowo-żuchwowego z użyciem łuku twarzowego niezbędna zwłaszcza podczas planowania prac protetycznych.
RTG zębów
W naszych gabinetach wykonujemy zdjęcia punktowe (pojedynczych zębów) oraz zdjęcia panoramiczne (obejmują całe uzębienie oraz zatoki).

Dysponujemy nowoczesnymi, cyfrowymi aparatami rentgenowskimi.
Umożliwiają one uzyskanie bardzo czytelnych zdjęć w przeciągu kilku sekund.
Zdjęcia wykonane metodą cyfrową zapewniają redukcję dawki promieniowania do minimum.

Endodoncja – leczenie kanałowe Poznań
Przeprowadzamy zabiegi z zakresu endodoncji używając mikroskopu. To najdokładniejsza metoda leczenia chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Umożliwia on również usuwanie złamanych narzędzi, które utkwiły w kanale podczas wcześniejszego leczenia.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) to usunięcie chorobowo zmienionej lub zainfekowanej miazgi z kanałów zęba, mechaniczno-chemiczne opracowanie i szczelne wypełnienie kanałów.

Wszystkie zabiegi z zakresu endodoncji przeprowadzamy używając mikroskopu. Dzięki użyciu powiększenia, zapewniona jest najwyższa precyzja wykonywanych zabiegów. Mikroskop umożliwia odnalezienie kanałów zębowych niewidocznych gołym okiem oraz opracowanie tych niedrożnych. Wykonujemy również zdjęcia rentgenowskie przed, w trakcie i po zakończeniu leczenia.

Zabiegi endodoncji wykonujemy z zastosowaniem koferdamu oraz bezbolesnego znieczulenia. Szczelne wypełnienie kanałów zapewnia nam system B i Obtura. Są to urządzenia do wypełniania kanałów ciepłą, płynną gutaperką.

Leczenie kanałowe Poznań – leczenie pod mikroskopem

Periodontologia
Zajmujemy się profilaktyką i kompleksowym leczeniem chorób przyzębia (dziąseł i kości). Stosujemy metody zachowawcze i chirurgiczne.

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się zapobieganiem i leczeniem chorób tkanek wokół zębów: dziąseł i kości.

Choroby mogą dotykać tkanki otaczające jeden ząb, grupę kilku zębów lub nawet całe uzębienie. Najczęstszymi objawami tego typu schorzeń jest krwawienie z dziąseł, rozchwianie zębów oraz nieprzyjemny zapach z ust.

Choroby przyzębia dotykają wielu pacjentów. Do najpopularniejszych schorzeń należy zapalenie przyzębia przez pacjentów nazywane paradontozą. Jej skutkiem jest zanik kości wyrostka zębodołowego, co prowadzić może do rozchwiania, a nawet utraty zębów. Badamy więc głębokość kieszeni dziąsłowych, stopień rozchwiania zębów oraz wskaźniki płytki nazębnej.

W związku z tym, że główną przyczyną paradontozy i wielu innych schorzeń tkanek wokół zębów są bakterie płytki nazębnej i gromadzącego się kamienia nazębnego, w profilaktyce chorób przyzębia najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne usuwania kamienia.

W ramach profilaktyki chorób przyzębia wykonujemy zabiegi:

 • scaling z użyciem mikroskopu,
 • kiretaż,
 • usunięcie i poprawa nieprawidłowych wypełnień w zębach.

Zajmujemy się również leczeniem chirurgicznym dziąseł i kości. Przeprowadzamy:

 • uzupełnianie ubytków kostnych,
 • leczenie recesji dziąsłowych poprzez rekonstrukcję tkanki miękkiej.
Protetyka
Uzupełniamy braki zębowe. Wykonujemy uzupełnienia stałe (korony, mosty, licówki), ruchome (protezy) i kombinowane (teleskopy, zasuwy, zatrzaski).

Tracimy zęby z różnych powodów, często nie mając na to wpływu przez np. choroby, wypadki… Już brak pojedynczego zęba ma zły wpływ na: pozostałe zęby (ulegają przesuwaniu, ścieraniu), układ kostny oraz staw skroniowo-żuchwowy.

Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Źle rozdrobniony pokarm powoduje problemy trawienne. Pełne uzębienie zatem jest podstawą prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

W celu odtworzenia naturalnych warunków zgryzowych stosujemy:

 • uzupełnienia stałe – przymocowane do zębów własnych pacjenta za pomocą cementów stomatologicznych,
 • uzupełnienia ruchome,
 • uzupełnienia kombinowane.

Uzupełnienia stałe nie mogą być przez pacjenta wyjmowane, dzięki czemu zapewniają komfort i estetykę zbliżone do zębów naturalnych. Wśród nich najpopularniejsze są:

 • korony protetyczne – stanowiące uzupełnienie pojedynczego zęba, gdy korzeń jest zachowany,
 • mosty protetyczne – umożliwiają uzupełnienie kilku zębów, umocowane są na pozostałych zębach pacjenta,
 • licówki umożliwiają zmianę kształtu zębów lub odbudowę utraconego fragmentu zęba.

Uzupełnienia ruchome to takie, które pacjent może samodzielnie wyjmować z jamy ustnej. Są mniej wygodne w użytkowaniu. Stosuje się je, gdy stan i ilość pozostałych zębów nie pozwalają na wykonanie uzupełnień stałych. Zalicza się do nich:

 • protezy osiadające (akrylowe) – częściowe lub całkowite,
 • protezy szkieletowe (protezy śluzówkowo-ozębnowe) – stosowane, gdy braki w uzębieniu są zbyt rozległe, by zastąpić je mostem protetycznym; wyposażone są w specjalne klamry i ciernie, które utrzymują protezę w jamie ustnej.

W niektórych przypadkach, przy większych brakach zębowych możemy zastosować tzw. uzupełnienia kombinowane np. zasuwy, zatrzaski, teleskopy.

Wszystkie prace protetyczne są projektowane indywidualnie dla każdego pacjenta po wcześniejszej analizie położenia szczęki, żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego. Wykorzystujemy tu modele diagnostyczne, łuk twarzowy i artykulator.

Bezbolesne znieczulenia i zabiegi
Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu podawanym przez urządzenie QuickSleeper. Jest to metoda bezbolesnego znieczulenia sterowanego komputerowo, który gwarantuje komfort wizyt u stomatologa.

W stomatologii niezwykle ważny jest komfort pacjentów podczas regularnych wizyt. W tradycyjnej metodzie źródłem bólu jest nie sam moment ukłucia, a sposób podawania leku (powodujący rozpychanie tkanek wokół zębów). Nowoczesne systemy bezbolesnego podawania znieczuleń sterowane komputerowo, które stosujemy, pozwalają na przeprowadzanie zabiegów stomatologicznych bez odczucia bólu. Dzięki znieczuleniom wykonanym tą metodą możliwe jest przeprowadzanie wszelkich zabiegów stomatologicznych, nawet tych określanych przez pacjentów jako najmniej przyjemne, bezboleśnie i możliwie najbardziej komfortowo.

Sprawia to, że wizyty u stomatologa nie powodują u pacjentów dodatkowego stresu i częściej decydują się oni na regularne kontrole.

Chirurgia
Leczymy operacyjnie jamę ustną. Wykonujemy: ekstrakcję zębów (usuwanie), resekcje, usuwanie torbieli, plastykę wędzidełek, zabiegi regeneracyjne i wszczepienie implantów.

Chirurgia to nie tylko usuwanie zębów, ale także odtwarzanie tkanki kostnej i zabiegi dotyczące błony śluzowej. Zabiegi które wykonujemy to:

 • ekstrakcje zębów stałych i mlecznych (usuwanie zębów),
 • operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych i niewyrżniętych oraz odsłanianie zębów zatrzymanych,
 • resekcje wierzchołków korzeni (odcięcie wierzchołka korzenia z usunięciem zmian zapalnych),
 • regeneracje kostne z użyciem preparatów kościotwórczych,
 • hemisekcje, radektomie,
 • implantologia.
Stomatologia zachowawcza
Lecząc próchnicę usuwamy chore tkanki zęba i zastępujemy je wypełnieniami kompozytowymi najwyższej jakości, dzięki którym zachowane jest zdrowie i estetyka naturalnego uzębienia. Odbudowujemy złamane zęby, wymieniamy stare nieszczelne wypełnienia na nowe.

Wykonywanie wypełnień kompozytowych umożliwia zachowanie zęba jak najdłużej w świetnej kondycji i wyglądzie. Zabiegi te są również najmniej inwazyjne, czyli pozwalają na maksymalne oszczędzanie tkanek zęba.

Wszystkie zabiegi wykonujemy z zastosowaniem mikroskopu, co daje nam pewność jakości wykonywanych wypełnień i wspaniałego efektu.

Dysponujemy najlepszej jakości sprzętem i materiałami.

Wykonujemy:

 • leczenie ubytków próchnicowego pochodzenia,
 • leczenie ubytków nie próchnicowego pochodzenia np. abrazje,
 • odbudowę pękniętych, złamanych zębów,
 • leczenie zębów mlecznych (białe i kolorowe wypełnienia),
 • wymianę wypełnień nieszczelnych.
Profilaktyka dorosłych i dzieci
W Seno Stomatologia Estetyczna wierzymy, że zapobieganie jest lepsze od leczenia. Istnieje wiele form profilaktyki, takie jak codzienna higiena jamy ustnej, zdrowa dieta i regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Te działania są zaprojektowane, aby zapewnić czyste, silne i białe zęby. Ich zadaniem jest wyeliminowanie kamienia, osadu i płytki nazębnej. Czyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym umożliwia lekarzowi szybkie zdiagnozowanie problemu i natychmiastowe zajęcie się nim.

Mając to na uwadze duży nacisk kładziemy na edukację naszych pacjentów w zakresie odpowiedniej higieny. Przeprowadzamy szczegółowy instruktaż zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, by zaszczepić w naszych najmłodszych pacjentach odpowiednie techniki dbania o jamę ustną. Uczymy prawidłowych metod szczotkowania zębów, a także, w jaki sposób dobierać szczoteczkę i akcesoria (np. nici, szczoteczki międzyzębowe i płyny do płukania jamy ustnej).

Naszych pacjentów zachęcamy do regularnych wizyt w gabinecie. Systematycznie przeprowadzamy zabiegi profilaktyki stomatologicznej:

 • scaling (profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków),
 • piaskowanie (usuwanie przebarwień i osadów z kawy, herbaty) za pomocą piaskarek,
 • polerowanie powierzchni zębów oraz usuwanie nawisających wypełnień,
 • fluoryzacja (zabezpiecza zęby przed próchnicą oraz znosi nadwrażliwość),
 • lakowanie (wypełnianie bruzd w zdrowych zębach po wyrżnięciu),
 • instruktaż wraz z wybarwianiem płytki nazębnej, aby pokazać jak dokładnie pacjent szczotkuje zęby.
Implanty
Uzupełniamy pojedyncze i rozlegle braki w uzębieniu. Przeprowadzamy pacjenta przez cały proces leczenia: od badań diagnostycznych i przygotowania do zabiegu po zbieg i wizyty kontrolne.

Implantologia to chirurgiczne zastąpienie utraconego korzenia zęba tytanową śrubą, którą wykorzystuje się jako podporę do odbudowy protetycznej. Dzięki zastosowaniu implantów możliwe jest uzupełnienie wszelkich braków uzębienia – od pojedynczych zębów po skomplikowane wszczepienia całych ich grup.

Implanty są najlepszą metodą pozwalającą na odtworzenie naturalnych funkcji zębów. Do głównych zalet implantów zalicza się:

 • doskonałe, naturalne dopasowanie do łuku zębowego,
 • odtworzenie funkcji żucia i możliwość spożywania pokarmów,
 • ochronę przed zanikiem kości, która może wystąpić po utracie zębów,
 • komfort własnych zębów oraz estetyczny wygląd, najbardziej zbliżony do naturalnego.

Proces leczenia wymaga odpowiedniej diagnostyki i przygotowania zębów (m.in. analiza stanu tkanki kostnej, wykonanie zdjęć punktowych i panoramicznych, często też tomografii komputerowej). Wszczepienie implantów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Po umocowaniu śrub tytanowych w podłożu kostnym następuje okres gojenia, który zwykle trwa od 6 do 8 tygodni. Po wygojeniu możliwe jest wykonania korony zęba oraz zamocowanie jej przy użyciu łącznika protetycznego. W trakcie całego procesu pacjent jest pod opieką lekarza stomatologa, który uwzględniając indywidualne uwarunkowania wyznacza plan wizyt kontrolnych.

Stomatologia estetyczna
Piękny uśmiech to życzenie każdego człowieka. Stanowi on wizytówkę każdego z nas. Dzięki nowoczesnym zabiegom i materiałom możemy poprawić wielkość, kształt i kolor zębów.

Wykonujemy:

 • licówki,
 • wypełnienia kompozytowe,
 • korony pełnoceramiczne i na cyrkonie,
 • wkłady (inlay) i nakłady (onlay),
 • wybielanie zębów.
Wybielanie zębów Poznań
Profesjonalnie wybielamy zęby różnymi metodami. Dostosowujemy odpowiednią technikę i intensywność zabiegu do potrzeb pacjenta oraz oczekiwanych przez niego rezultatów.

Coraz więcej pacjentów odwiedzając gabinety stomatologiczne decyduje się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Jednym z popularniejszych z nich jest wybielanie zębów i rozjaśnianie przebarwień.

Stosujemy różne metody wybielania – każda z nich gwarantuje w pełni bezpieczne uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu.

Metodę wybielania zębów dobieramy do stanu zębów oraz osobistych preferencji pacjenta.

 • wybielanie za pomocą lampy ZOOM – szybki, efektywny, bezinwazyjny zabieg trwa ok. 2 godzin i daje fantastyczne efekty od razu po zabiegu. Uzyskane rezultaty utrzymują się dłużej niż w przypadku innych gabinetowych metod wybielania,
 • wybielanie w gabinecie bez użycia lampy z zastosowaniem żelu o mocniejszym działaniu,
 • wybielanie metodą nakładek silikonowych – zabieg obejmuje przygotowanie zębów oraz utworzenie specjalnej nakładki, którą w domu pacjent uzupełnia żelem wybielającym i stosuje sam w warunkach domowych,
 • wybielanie martwych zębów wykonujemy umieszczając specjalny środek wybielający do komory zęba.

Zanim wykonamy wybielanie, dokonujemy przeglądu stanu zębów i przyzębia. Jeśli istnieje potrzeba przeprowadzamy niezbędne zabiegi lecznicze i profilaktyczne. Bez względu na wybraną metodę, przez cały proces pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza prowadzącego.

Wybielanie wykonujemy na odpowiednio przygotowanym zdrowym uzębieniu, by pacjent mógł cieszyć się w pełni pięknym uśmiechem.

Seno Stomatologia Estetyczna – usługi stomatologiczne – wybielanie zębów Poznań

Umów się na wizytę!

Strona korzysta z plików cookies (tzw.ciasteczka) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close